شرکت ماشین های تزریق بادی پارس
  • ارسال به تمامی نقاط ایران

    با کمترین هزینه

  • گواهینامه

    ISO 9001

  • افتخارات

    تولید داخل کشور

قالب سازی molding

 قالب‌گیری تزریقی (:Injection molding) نوعی قالب‌سازی است که مواد مذاب مانند فلزات، شیشه و الاستومرها که عموماً پلاستیک هستند تحت فشار به‌داخل قالب تزریق می‌شود. این سیستم بر خلاف سیستم ریژه که مذاب تحت نیروی وزن خود بداخل قالب می‌رود امکانات تولید قطعات محکم و بدون مک می‌باشد. ریخته‌گری تزریقی بهترین راه تولید یک محصول پلاستیکی می‌باشد

قالب گیری بادی (Blow molding ) را ميتوان در فرآيندهاي قالب گيري پلاستيك ها نيز طبقه بندي كرده زيرا در آن، ماده پلاستيكي داغ با اعمال فشار به بدنه يك قالب فرمدار چسبانده شده و فرم قالب را به خود ميگيرد. ولي از آن جهت كه در قالبگيري بادي، يك لوله پلاستيكي داغ به روش اكستروژن ايجاد شده و براي شكل دادن وارد قالب ميشود، اين روش جزء فرآيندهاي اكستروژن پلاستيكها معرفي شده است.فرآيند قالبگيري بادي، شبيه به روش قالبگيري بطريها و ديگر ظروف شيشه اي مشابه است كه در آن يك قطعه يا ظرف پلاستيكي توخالي ساخته ميشود.يك لوله از جنس پلاستيك مذاب به داخل محفظه قالب اكسترود ميشود و سپس هواي فشرده را به داخل لوله پلاستيكي وارد ميكنند تا منبسط شده و به ديواره هاي قالب بچسبد. پس از خنك شدن قطعه كار ميتوان قالب را باز كرده و آن را از قالب بيرون آورد.

قالبگيري تزريقي بادي(Injection Blow Molding )يك روش دقيق در ساخت قطعات تو خالي پلاستيكي است، به طوري كه ميتوان ضخامت قطعهكار در نواحي مختلف را بخوبي كنترل كرد و همه قطعات توليدي داراي ضخامت يكساني خواهند بود.عيب مهم اين روش اين است كه براي توليد قطعه، لازم است دو دست قالب ساخته شود، كه يكي براي توليد پيش فرم (شكل…..) و ديگري براي توليد قطعهكار نهايي (شكل…..). قطعهكار پيش فرم را گرم كرده و در قالب بادي قرار ميدهند. سپس هواي فشرده را به درون پيش فرم وارد ميكنند تا منبسط شده وبه ديوارههاي قالب بچسبد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت پارس محفوظ می باشد.