شرکت ماشین های تزریق بادی پارس
  • ارسال به تمامی نقاط ایران

    با کمترین هزینه

  • گواهینامه

    ISO 9001

  • افتخارات

    تولید داخل کشور

دای هد DIE HEAD

دای (die) (یا همان قالب) ارتباط دهنده بین قالب و اکسترودر می‌باشد که باعث بالا رفتن فشار پشت دای (انتهای سیلندر) ، فشرده شدن مواد مذاب و توزیع یکنواخت آن در ابتدای ورودی قالب به منظور ثبات وضعیت کیفی آن است.  DIE Head یا Extrusion Heads به زبان ساده همان قالب است که باعث شکل دهی اولیه مواد مذاب می‌شود. مواد پس از خروج از دای هد به تانک خلاء ( وکیوم تانک) وارد می‌شود و لوله شکل اولیه خود را بدست می‌آورد.
دای هد یا قالب خطوط اکسترودر بر اساس مارپیچها و لایه لایه طراحی و تولید می‌شوند و بعضا تا 7 لایه دارند و همچنین برخی از آنها از سیستم ترکیبی ( مارپیچ + شعاعی ) استفاده می‌نمایند تا بتوانند لوله‌ چند لایه و دیگر محصولات پیچیده را برای خط اکستروژن آماده و تولید نمایند.کیفیت و ساخت دای‌هد مهم است به عنوان مثال بدنه داخلی باید با بالاترین استانداردها و بهترین حالت ممکن پولیش بخورد و صیقلی باشد تا بین مواد اولیه و بدنه کمترین اصطکاک بوجود آید که این کار در مصرف انرژی صرفه جویی شود و مواد اولیه به آسانی از قالب بیرون بیایند و همچنین آلیاژ ساخت بدنه دای‌هد باید به نحوی باشد که انتقال حرارت با بالاترین ضریب ممکن انجام شود.

انواع دای هد

DIE‌ها (قالب‌ها ) انواع مختلف دارند که با توجه به سایز لوله مورد نیاز تغییر می‌یابند. انواع DIE Head بنا بر محصول خروجی خط تولید  و مواد اولیه ورودی به اکسترودر متفاوت است

– دای هد جهت لوله های پلی اتیلن و شیت‌های پلی اتیلنی

– دای هد جهت لوله‌های پروپلین

– دای هد برای شیتهای مختلف

– دای هد مخصوص لوله PVC و لوله‌های UPVC

– دای هد مخصوص پروفیل ( درب و پنجره‌های UPVC)

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای شرکت پارس محفوظ می باشد.